Tebrikler

Su Kaşifi yolculuğunuz boyunca ekibiniz:

  • 10380 kişinin yaşamına dokundunuz
  • Yolculuk boyunca 3741 kişi ile birlikte çalıştınız
  • 546 kişiyi su açısından akıllı seçimler yapmaya ikna ettiniz
  • 0 litre su tasarrufu gerçekleştirdiniz - bu 0 kişinin 1 yıllık içme suyuna denk gelen miktardır!

Siz ve ülkenizdeki diğer ekipler hep birlikte:

  • 103936 kişinin yaşamına dokundunuz
  • Yolculuk boyunca 9.0E+77 arkadaş ve aile bireyleriyle çalıştınız
  • 4434 kişiyi su açısından akıllı seçimler yapmaya ikna ettiniz
  • 3773 litre su tasarruf ettiniz - bu 21 kilo unun üretilmesi için gereken su miktarına eşit!

Tebrikler! Ekibinizin tümü örnek bir Su Kaşifi! Bundan sonra daha neler yapabileceğinizi düşünün- Bilgi ve tecrübeni başkalarının da başarması için kullanabilir misin?

Başarılar
Geri
200
Geri
Ayrıntı göster
Emirsultan Ortaokulu
Görev İlerleme Durumu
Temiz SuTamamlandı!
Saklı SuTamamlandı!
Dünyamızın SuyuTamamlandı!
Değerli SuTamamlandı!
Ayın Okulu0
Okulunuz
10380 kişiye ulaştı
Katılan 3741 kişi var
546 kişinin su kullanma biçimini değiştirdi
3680 puan, 0 m3 su tasarruf ettiniz- Tebrikler!
Ekip Adı
Emirsultan Ortaokulu
3680
 puan 
Bu Okul 10380 kişiye ulaştı Katılan 3741 kişi var 546 kişinin su kullanma biçimini değiştirdi
Haberler
Sıkça Sorulan Sorular& Önemli Noktalar
Gönderen Mikado Ekibi şu tarihte 8 Nisan 2022

Tüm Su Kaşifi ekiplerine merhaba,

Sizlerden zaman zaman gelen soruları yanıtladık. 

Ekip adımı nasıl ekleyebilirim?

Su Kaşifi ekip adı ve avatar seçimi, ekibin ruhunu yansıtan ve takım olmayı destekleyen araçlardır. Dolayısıyla önerimiz, ekibinize özel bir “ekip adı” ve avatar belirlemenizdir. Ekip adı belirlerken çocuklardan oldukça yaratıcı fikirler gelebileceğini düşünüyoruz. Su Kaşifi okul sayfanızda sol üst köşede göreceğiniz turuncu avatar şeklinin altındaki kalem görseline tıklayıp, ekibinizin adını ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda ekibinizle birlikte farklı renk ve şekillerdeki avatarlardan birini ekibinize özel tanımlamanız çok iyi olacaktır.

Su Havzamı görüntüle dediğimde su havzam neden gri çıkıyor? Su tasarrufu miktarımı nasıl artırabilirim?

Etkinlik yaptıkça sanal su havzanız, renklenecek, suyla dolacak ve tatlı su canlıları gözükmeye başlayacaktır. Özetle etkinlik yönergelerini takip ederek kademe kademe ilerlediğinizde su havzanızdaki gri görünüm renklenmeye başlayacaktır. Ekibinizin ne kadar su tasarrufu ettiği ise özellikle değerli su bölümündeki etkinlikleri yapıp, sonuçlarını girdiğinizde sistem tarafından otomatik olarak hesaplanacaktır.

Etkinlikleri sisteme yüklerken nelere dikkat etmeliyim?

Su Kaşifi etkinliklerini gerçekleştirdiğinizde, Su Kaşifi websitesinde, okul sayfanızda 2 ayrı işlem yapılması gerekiyor. İlki etkinliklerin yönergelerini de gördüğünüz kısımda “Etkinlik Sonuçlarını Girin “ bölümü. Buraya sayısal olarak elde ettiğiniz sonuçları, verilen sorulara yanıtlar olarak giriyorsunuz. Diğeri ise sonuçları girdikten sonra etkinlikleri nasıl yaptığınıza dair yazı, fotoğraf, video vs. yüklediğiniz Haberler bölümü. Haberler bölümü sizin blogunuz gibidir ve “Yeni Bir Makale Ekle” diyerek gerçekleştirdiğiniz her etkinliğe yönelik yazdığınız blog yazılarından(ve görselden/videodan) oluşur. Öğrenciler de kendi şifreleri ile makale ekleyebilirler, Bu takdirde sistem öğretmen onayı ister.

“Yeni Bir Makale Ekle” ye tıklayarak yükleme yaparken, yaptığınız etkinliğin adını doğru seçmeniz önemlidir. Örneğin ‘Kendin Yetiştir’ etkinliğine uygun bir görseliniz ve makaleniz varsa bunu yazarken ve yüklerken üstte  Etkinlik kutucuğundan ‘Kendin yetiştir ‘ kısmını seçerek eklemeniz gerekmektedir. Eğer sistemdeki etkinliklerden bağımsız bir makale ve görsel eklemek istiyorsanız etkinlik konusu seçerken ‘genel(general)’ seçeneğini tıklayın.

Etkinlik eklerken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da,  görsel malzemenin beraberinde etkinliğin nasıl yapıldığına dair açıklama içeren bir yazının da sisteme yüklenmesidir. Örneğin, etkinliğin detayları içeren bir yazının yanı sıra etkinliği temsil eden bir fotoğraf eklendikten sonra (varsa)elinizdeki diğer görselleri de bir power point dosyaya yerleştirerek ‘ek dosya’ kısmına yükleyebilirsiniz. Bu şekilde etkinliğin ne kadar etkin bir şekilde yapıldığını görme şansımız olacaktır.

Program okullar kapanana kadar sürecek, websitesi o tarihe kadar aktif olarak kullanılabilecektir.

Programın yarışma kısmı için belirtmek istediğimiz birkaç nokta olacak:

Nisan ayı bitiminde de yine “Ayın Okulu” seçimi yapılacak ve burada anons edilecektir.

Öte yandan, Nisan ayı sonunda tüm ekiplerin değerlendirilerek Su Kaşifi’nin en başarılı 5 okulu seçilecektir. Değerlendirme, gerçekleştirilen (ve tabi yayınlanan) etkinlik sayısı kadar etkinliklerin ne kadar etkin olarak gerçekleştirildiğinin ifade edilmiş olmasına (okul sayfasındaki makalelerin içerik kalitesine) göre yapılacaktır. Ayrıca, öğrencilerin aktif katılımı, yaşlarına göre öğrenci liderliği, öğrenci çabası, yaratıcılık ve inovasyon varlığı, uzun vadeli etki, sistemde hesaplanmış olan su tasarrufu değeri,  etkinliklerin okul içi ve dışı yaygınlaştırma kriterleri de göz önüne alınacaktır.

Tüm süreci gösteren bir takvimi Nisan ayında yine buradan duyuracağız.

Programla ilgili hala sorularınız olabilir,  [email protected] mail adresimize iletişim bilgilerinizle birlikte sorunuzu iletin lütfen, en kısa sürede size geri dönülecektir.

Sevgiler,

Mikado Ekibi


|
Beğeniler
 (10)


0
0
0
0
0
0
0
Daha fazla göster
bir Global Action Plan girişimidir
İşbirliğinde
8.00 MB